Главная » Интересно » Ювенальна Юстиція – вірити чи боятися?

Ювенальна Юстиція – вірити чи боятися?

Юстиция

У зв’язку з ініціативою Верховної Ради щодо прийняття в Україні Ювенальної Юстиції, виникло багато суперечок, недомовок і неточностей. Батьки не знають, кому вірити – журналістам, які явно не в найкращому світлі описують процес «реабілітації дітей», і говорять, що це загроза сім’ї як ланці суспільства, чи соціальним працівникам, які переконують, що це єдиний спосіб вберегти сім’ю і зменшити кількість злочинів серед підлітків і дітей.

Що ж це за Юстиція, і звідки ідуть її корені? Вона виникла ще в дев’ятнадцятому столітті в Америці і найбільших країнах Європи. Це система заходів, направлених на профілактику підліткової і дитячої злочинності, а також на соціально-психологічну реабілітацію дітей-злочинців. В Україні вона була розроблена в 2005 році робочою групою представників Верховного Суду України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України та нечисленними громадськими організаціями. Діти, які підпадають під «опіку» соцслужб, це діти-правопорушники, сироти, безпритульні, свідки і жертви злочинів, а також ті, що позбавлені батьківського піклування. Але в цей список легко можуть віднести і будь-яку нормальну дитину.

Чим загрожує розвиток Ювенальної Юстиції в Україні? Основна її ідея насправді – це те, що першість на право виховання дитини має держава, а не батьки. Тобто, якщо соціальні працівники прийдуть до вас до дому і побачать, що хтось із батьків свариться, або в дитина проживає в невідповідних на їхню думку умовах, вони мають право забрати вашу дитину без рішення суду. Така практика набирає обертів в Польщі. З цілком благополучних сімей забирали одну або декілька дітей через скарги сусідів на дитячий плач. При цьому дитина могла просто вередувати. Також підставою забрати у вас сина або доньку може стати відмова від щеплення, або відмова від негайної операції – бо таким чином ви ризикуєте життям і здоров’ям свого чада.

Цікаво, що в кожній школі зараз є соціальний працівник, який спілкується зі всіма дітьми і випитує в них інформацію про батьків, про фінансове забезпечення сім’ї, про те, чи дитину вдома не ображають. І якщо ви, при поступленні в садок чи до школи, не написали заяву про те, що забороняєте спілкуватися зі своєю дитиною стороннім особам і збирати будь-яку інформацію, вони можуть використати свідчення дитини проти вас.

Тому, якщо у вас неповна сім’я, чи малозабезпечена, чи у Вас все нормально, просто є діти — ретельно вивчіть цю тему, дослідіть всі підводні камені, а головне, знайдіть інформацію про те, як вберегти себе і свою сім’ю від турботливих рук соціальних служб.

 


Написать комментарий

You must be Logged in to post comment.