Главная » Недвижимость и строительство » Як не зробити помилок, вибираючи земельну ділянку у Львові?

Як не зробити помилок, вибираючи земельну ділянку у Львові?

Як не зробити помилок, вибираючи земельну ділянку у Львові?

Кожен українець мріє про будівництво власного будинку. Це дозволяє не тільки поліпшити житлові умови, а й вирішити безліч інших побутових проблем. Адже будинок, побудований за власним планом, буде відповідати всім побажанням членів сім’ї. Але перш, ніж приступити до будівництва, важливо знайти та купити ділянку землі. А це складний процес, як з технічного, так з юридичного боку.

На чому ґрунтується вибір земельного наділу?

На думку експертів, вибір ділянки під будівництво повинен ґрунтуватися на наступних пунктах:

 • розмір, форма та рельєф місцевості під будову будівлі;
 • геологічні особливості ґрунту;
 • залягання питних ґрунтових вод відносно поверхні ділянки;
 • близькість комунікаційних систем стосовно споруджуваного будинку;
 • наявність об’єктів інфраструктури в пішому віддаленні від володіння;
 • наявність всіх документів для здійснення успішної операції.

Якщо вас цікавлять земельні ділянки у Львові, то актуальні пропозиції зібрані на DOM.RIA. Це популярний сайт, який гарантує безпеку покупцям та продавцям завдяки програмі перевірених оголошень. Це має на увазі що об’єкт перевіряється фахівцем в обов’язки якого входить вивчення документації та знімання всього, що відбувається камерою з круговим оглядом. DOM.RIA вже не перший рік є №1 серед українських сайтів, що працюють на ринку нерухомості.

Визначаємося з розмірами земельної ділянки

Перед купівлею землі у Львові важливо визначитися з розмірами ділянки, здатної розмістити всі необхідні будівлі. У цьому питанні допоможе грамотне складання проекту із зазначенням місць розміщення господарських та житлових будівель, їх розмірів та інших технічних особливостей. Завдяки цьому вам вдасться визначитися не лише з розмірами, а й формою ділянки.

Тільки визначивши площу землі відповідно до будівель, які будуть розташовуватися на ній, можна приступати до чергового етапу – вибору ділянки. При цьому можна піти одним з наступних шляхів:

 • зайнятися самостійними пошуками відповідних варіантів;
 • співпрацювати з посередницькими компаніями у вигляді агентств нерухомості.

Попри те що самостійний пошук ділянки під будову житлового будинку у Львові може затягнутися на досить тривалий термін, ви заощадите значну суму грошей на послуги ріелтору. Хоча якщо немає бажання вдаватися в усі тонкощі процесу можна перекласти всі обов’язки на професіонала, який крім пошуку ділянки візьметься за оформлення документів.

Приділяємо увагу рельєфу та особливостям ґрунту

Від ґрунту залежить тип фундаменту під будовою що зводиться. Від його щільності безпосередньо залежить, чи зможе він утримати одноповерхову або багатоповерхову будову. Також даний параметр впливає на вибір будматеріалів. Плюс до всього від складу ґрунту буде залежати сейсмічна стійкість та експлуатаційний ресурс будівлі. Тому не варто купувати наділи з торф’яним ґрунтом.

Ще одним фактором, що впливає на майбутнє будівництво, є наявність зелених насаджень. Якщо на ділянці росте багато рослинності – це свідчить про близьке залягання ґрунтових вод. Такий ґрунт нестійкий, що значно ускладнює технологію зведення будь-якої будівлі. При цьому недотримання будівельних технологій може призвести до швидкого руйнування будівлі, на якій утворюються тріщини та інші дефекти.

Дачна ділянка або земля під будівництво житлового будинку?

Не всі українці чітко розуміють, що дачна ділянка сильно відрізняється від земельного наділу під будівництво приватного будинку. При цьому проблема полягає не тільки у фінансовій стороні, а й в комфорті проживання. Попри те що ціни на земельні ділянки під житлове будівництво в рази дорожче дачних наділів їх покупка має на увазі наступні переваги:

 • власник землі може розпоряджатися ділянкою без згоди членів правління садівницького кооперативу;
 • чітке розмежування землі, що дозволяє уникнути спірних ситуацій між сусідами;
 • можливість підключення до централізованих комунікаційних систем;
 • наявність прописки в приватному домоволодінні.

У випадку з дачною ділянкою у Львові має бути додаткове облаштування свердловини для води, септика для відводу нечистот та пічного опалення для обігріву будинку. Тому якщо ви плануєте будівництво будинку для постійного проживання цільовому призначенню земельної ділянки потрібно приділити особливу увагу.

Наявність питної води на ділянці

Якщо поруч з ділянкою немає центрального водопроводу, то для забезпечення водопостачання доведеться облаштовувати свердловину. Тому перш, ніж купувати земельний наділ важливо з’ясувати, де та на якій глибині залягає підземне джерело.

Як видно пошук землі під будівництво приватного домоволодіння – це складний та відповідальний процес. Крім технічних особливостей потрібно врахувати юридичні труднощі, пов’язані зі складанням договору купівлі-продажу. Від цього документа залежить законність угоди.


Написать комментарий

You must be Logged in to post comment.