Главная » Недвижимость и строительство » Вторинна нерухомість у Львові: як купити квартиру у власника

Вторинна нерухомість у Львові: як купити квартиру у власника

Вторинна нерухомість у Львові: як купити квартиру у власника

Сучасні українці все частіше купують квартири в новобудовах, але попри це попит на вторинне житло залишається дуже високий. Однак для безпечної покупки нерухомості на вторинному ринку покупець повинен бути юридично підкований щоб угода пройшла в рамках закону. При цьому потрібно знати нюанси перевірки документів на житлоплощу, вміти адекватно оцінювати її технічні характеристики та враховувати безліч супутніх чинників. В іншому випадку в майбутньому угода може бути визнана недійсною, що призведе до втрати значної суми грошей.

Поетапний план покупки житла на вторинному ринку

Погоджуючись на самостійну покупку вторинної житлоплощі у Львові, покупець повинен бути готовий пройти наступні кроки дорогої операції:

  • Підбір оптимальних за ціною, площею та іншими параметрами варіантів нерухомості. Для цього використовуються всі джерела інформації включаючи інтернет. Саме останній відрізняється максимальною результативністю та зручністю. Адже можливості всесвітнього павутиння вже знайомі багатьом українцям.
  • Приватне вивчення вподобаних об’єктів. Важливо зосередитися як на недоліках, так на позитивних моментах житлоплощі. Незначні недоліки – вагомий привід вимагати знижку.
  • Обговорення та внесення завдатку, завіреного нотаріально. Так власник квартири буде зацікавлений припинити подальші пошуки покупців та буде займатися підготовкою документації.
  • Перевірка паперів на нерухоме майно. Це може бути договір дарування, успадкування або виписка з єдиного реєстру речових прав у разі, якщо квартира зареєстрована після 2016 року.
  • Укладання основної угоди в нотаріальній конторі. Присутність нотаріуса обов’язкова, через те, що він стане гарантом безпечного проведення операції.
  • Оплата встановлених податковим кодексом мит та реєстрація нерухомого майна на нового власника.

Якщо ви займаєтеся пошуком житла, то на популярному сайті DOM.RIA можна порівняти ціни на квартири у Львові. При цьому відвідувачам доступні перевірені оголошення. Це об’єкти, стан яких задокументовано та сфотографовано інспектором сайту. При цьому для фотосесії він використовує панорамну камеру з круговим оглядом. Завдяки цьому покупці отримують 100% актуальну інформацію. Впровадження програми перевірених оголошень дозволило DOM.RIA стати лідером серед конкурентів на ринку нерухомості.

Податки та збори при купівлі нерухомості

Перше на що орієнтуються українці, підшукуючи житло у Львові – це вартість. Однак важливо пам’ятати, що ціна квартири – це далеко не всі витрати. Покупцеві та продавцеві належить оплата податків. Новий власник оплачує 1% вартості нерухомості. Продавцю доведеться витратитися більше: 1-5% державне мито, 1,5% військового збору. А якщо ви не є офіційним українцем, тобто зареєстровані в іншій країні розмір податків різко збільшується. Від оподаткування звільнена 1 та 2 категорія інвалідів та ліквідатори чорнобильської катастрофи, постраждалі на роботі.

Шахраї – основна біда українських покупців

Вторинний ринок нерухомого майна завжди привертав аферистів, які звикли отримувати прибуток у незаконний спосіб. Тому зважившись самостійно купувати житло людина піддає себе серйозним ризикам. Щоб убезпечити себе в даному питанні важливо ретельно вивчити документи на нерухомість що встановлюють право власності. Будь-який власник квартири зобов’язаний мати документи з наступного списку:

  • висновок про приватизацію квартири;
  • договір дарування або успадкування житла;
  • електронна або паперова виписка з реєстру речових прав.

При цьому важливо щоб документ був перевірений та завірений юристом. Після цього потрібно перевірити хто прописаний у квартирі. Якщо цим знехтувати, то після переоформлення житла на нового власника зареєстровані за місцем проживання особи, як раніше мають право проживати на даній житлоплощі. Тому необхідна письмова згода всіх мешканців що проживають або їх виписка до здійснення угоди.

Особливу обережність слід проявляти якщо в угоді беруть участь особи, які не досягли повнолітнього віку. Їх не можна виписати без письмового дозволу опікунської ради. А це можливо якщо будуть дотримані житлові умови аналогічні або кращі ніж в об’єкті, який продається. Інакше угода буде визнана недійсною.

Кінцевий етап співпраці – передача грошової суми

Тільки подолавши нелегкі етапи документальної та технічної перевірки житлоплощі можна розлучитися з визначеною у договорі сумою грошей. При цьому відмовтеся від покупки за готівку, а краще перерахуйте кошти на рахунок продавця. По-перше, це буде спокусою для зловмисників, а по-друге, зацікавить податкові служби. Краще перевести потрібну суму банківським переказом. Так набагато безпечніше. Плюс до всього у вас буде офіційне підтвердження передачі грошей.


Написать комментарий

You must be Logged in to post comment.