Главная » Недвижимость и строительство » Поради з пошуку квартир без посередника

Поради з пошуку квартир без посередника

Поради з пошуку квартир без посередника

Багато українців з огляду на те, що погано розбираються, в особливості ринку нерухомості, змушені користуватися послугами ріелторів. Посередник, будучи досвідченим учасником ринку здатний перевірити юридичну історію житла забезпечуючи безпеку покупця. У фахівця є доступ до бази нерухомості конкретного міста, що прискорює процес пошуків та покупи. Також агент краще розбирається в документальної частині угоди з нерухомістю.

Однак використовуючи послуги агентства нерухомості покупець автоматично погоджується на переплату, яка часто складає 5% від ціни нерухомості. Це суттєва сума грошей здатна підштовхнути до самостійних пошуків квартири. Однак це має на увазі оцінку потенційних ризиків та наявність достатнього часу на пошуки, які можуть затягнутися на місяць або рік.

Самостійні пошуки житла в новобудовах

Безпекою відрізняється покупка нерухомості в новобудові, введеної в експлуатацію забудовником. Однак у даній ситуації також потрібно проявляти обережність. Для цього покупець повинен:

  • вивчіть документацію, що є у будівельній компанії;
  • оцінить репутацію та час роботи компанії на ринку;
  • підписати договір пайової участі, інвестуючи на ранньому етапі будівництва.

Пошук житла в новобудовах не доставляє вагомих проблем. Всю інформацію можна знайти на спеціалізованих сайтах в інтернеті, в друкованій пресі та безпосередньо в представництві забудовника в конкретному місті.

Шукаємо квартиру своїми силами на вторинному ринку

Вторинне житло представлено на ринку максимальним асортиментом. Однак воно таїть певні ризики для покупців та продавців. В першу чергу квартира мала власника, а значить певну історію, причому не завжди позитивну. При цьому оцінити її складно навіть досвідченому агенту, через те що для перевірки доступна не вся інформація що необхідна. Також на вторинному ринку процвітає шахрайство, що додатково погіршує ситуацію.

Сьогодні покупка вторинного житла стала простіше завдяки засобам масової інформації. Але потрібно враховувати, що більшість пропозицій розміщується агентствами та аферистами. Та якщо ріелторів можна обчислити по телефонах в різних оголошеннях що постійно повторюються, то шахраї приховують інформацію про себе до останнього моменту.

Також потрібно пам’ятати, що багато оголошень вже втратили актуальність. Часто посередниками використовуються рекламні оголошення, що не несуть корисної інформації. Вони призначені для залучення клієнтів до співпраці з агентством. Загалом якщо займатися пошуками квартири самостійно, важливо чітко переконатися, що перед вами реальний власник житлової нерухомості, щоб угода виявилася вигідною.

Правила поведінки з продавцями

Після вибору декількох відповідних варіантів потрібно відправитися на особистий огляд житлових приміщень. При цьому даному питанню потрібно приділити достатньо уваги, через те що вся відповідальність лягає на плечі покупця та пред’явити претензії в майбутньому буде нікому. У даній ситуації важливо проявляти граничну уважність:

  • ставите максимум навіть незручних запитань які вас цікавлять;
  • стежте за поведінкою власника житлоплощі;
  • вивчайте всю наявну правовстановлюючу документацію на квартиру.

Дуже важливо переконатися, що на угоду згодні всі претенденти на житлоплощу. Якщо квартира була придбана в законному шлюбі, то буде потрібно письмова згода одного з подружжя. Загалом, займаючись пошуком та покупкою квартири в новобудові або на вторинному ринку важливо проявляти обережність та розбиратися в юридичних тонкощах, щоб угода виявилася успішною для всіх зацікавлених сторін.


Написать комментарий

You must be Logged in to post comment.